Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Poznávací zájezdy Izrael

Poznávací zájezdy Izrael

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Izrael   Lokalita: nerozhoduje

Izrael byl vždy středem dění i přestože se rozkládá jen na čtvrtinovém území České republiky. Díky tomu je nyní zajímavý jak pro své památky, tak i svoji celosvětovou důležitost. Svojí polohou tvoří vstupní bránu do Asie, Evropy a Afriky. Stáří některých staveb a památek je odhadován až na 6 000 let. Zároveň je svatou zemí pro křesťany, muslimy a židy.

Nejčastější cíle v Izraeli

Nejčastějším cílem evropských turistů jsou města Jeruzalém, Tel Aviv a Eilat.

Město Jeruzalém

Jeruzalém je Izraelem považován za hlavní město. Celý Jeruzalém, starý více než 3 000 let, je obklopeno hradbami. Centrum se dělí na čtyři hlavní části, každou s unikátní a neopakovatelnou atmosférou. Nenechejte si tedy ujít Arménskou čtvrť, Křesťanskou čtvrť, Muslimskou čtvrť a ani Židovskou čtvrť. Z historického hlediska se moc na městem střídala mezi Židy, Muslimy, Římany a křesťany. Díky tomu je Jeruzalém městem velmi pestrým a překvapuje za každým rohem.

Město Tel Aviv

Tel Aviv je naopak pokládám ostatním světem za hlavní město Izraele. Oproti Jeruzelámu městem živějším, nabízejícím více odpočinkových aktivit. Při okraji města se nachází překrásná čístá pláž a město je známé i pro svůj bohatý noční život. Velmi oblíbená je promenáda s tisíci obchůdky, krámky a pouličními umělci. Město má co nabídnout i z historického hlediska - jeho jižní část je stará více než 3 600 let.

Město Eilat

Eilat leží na pobřeží Rudého moře, na které láká spoustu svých návštěvníků. V přístavu je možné nalodit se na loď a při plavbě se kochat mořským životem skrz prosklené dno lodě. V Eilatu je jednou z nějvětších atrakcí blízké delfinárium, ve kterém mohou návštěvníci plavat mezi delfíny a obdivovat podmořský život Rudého moře.

Jak do Izraele

Pro vstup není potřeba vízum, je ovšem nutné mít pas platný ještě minimálně dalších 6 měsíců a dostatek finančních prostředků na plánovaný pobyt. Na letišti nejsou žádná výrazná bezpečnostní opatření, někdy lze narazit na vstupní pohovor ve formě pár běžných otázek, týkajících se cesty do země.

Izrael a bezpčnost

Izrael nemá v mediích zrovna nejlepší pověst a každodenní zprávy mohou mnoho lidí od návštěvy zrazovat. I přes to vše je bezpečnou zemí a lze jej srovnat s běžným evropským městem.

Jeruzalém

  • Osm bran - stále zachováno pro vstup do města
  • Citadela - jeruzalémská pevnost
  • Zeď nářků - nejposvátnější židovské místo
  • Chrám božího hrobu - místo ukřižování Ježíše

Tel Aviv

  • Jaffa - starobylé přístavní město
  • Ramat Aviv - luxusní čtvrť s moderním způsobem života
  • Azrieli Center - nejvyšší budova Izraele

Eilat

  • Delfinárium - 5 Km severně od města
  • Přístav Eilat - důležitý pro celý Izrael
  • Univerzita Ben Guriona - otevřena od roku 2002
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011