Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Poznávací zájezdy Benátky

Poznávací zájezdy Benátky

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Itálie   Lokalita: Benátky

Benátky, ležící v Itálii, patří společně s Paříží mezi nejromantičtější místa Evropy. Úzké historické uličky, projížďky kanály na gondole a kavárny přímo v historickém centru. Při návštěvě je ale potřeba dopředu počítat s tím, že Benátky patří mezi dražší místa pro výlet. Jeden víkend ovšem nikoho nezruinuje.

Voda, voda, voda

Benátky jsou město postavené na moři, takže o vodu není na kterémkoliv místě nouze. Všechny domy vyrůstají přímo z moře a při poznávání a zkoumání zajímavých míst návštěvníci neustále nacházejí nové a velmi staré mosty, které velmi často nejsou jen mosty. Jední z nejslavnějších je Ponte di Rialto, na kterém se nachází nepřeberné množství maličkých krámků, prodejců a pouličních umělců. S vodou je spojeno i cestování. V kanálech přepravují turisty lodní taxi a samozřejmostí je i největší atrakce Benátek - romantická projížďka gondolou.

Náměstí sv. Marka

Hlavním centrem všeho dění a místem, které si nenechá nikdo ujít je právě Náměstí sv. Marka. Nachází se zde nespočet velmi starých budov, restaurací a kavárniček, zastrčených v podloubí domů a především překrásná Bazilika sv. Marka. Kromě této památky je zde i spousta dalších zajímavých míst - Dóžecí palác, Kampanila, Torre dell'Orologio... . Velikou turistickou atrakcí jsou všudypřítomní holubi. Pokud by si něco neměl žádný návštěvník Benátek nechat ujít, je to právě toto náměstí.

Masky a karnevaly

Jedním z hlavních symbolů Benátek jsou karnevalové masky. Karnevaly se v Benátkách pořádají pravidelně již od 11. století. Jeden z největších trvá celých deset dní a nejvíce masek je soustředěno právě na Náměstí sv. Marka.

Kdy navštívit Benátky

Benátky nemají mnoho atrakcí, které by byly závislé na ročním období. Navíc leží v Itálii. Díky tomu jsou vhodné pro návštěvu po celý rok. Návštěvníci se tak mohou vyhnout hlavním turistickém náporu. Na nejméně návštěvníku narazíte na samém začátku a na konci zimy. Mezi turisticky nejpopulárnější období patří Velikonoce a podzim. V létě mnoho návštěvníku spojuje dovolenou u moře s výletem do Benátek.

Co navštívit v Benátkách

 • Bazilika sv. Marka - nejnavštěvovanější kostel Benátek
 • Dóžecí palác - gotický palác z 12. století
 • Velký kanál - největší kanál, střed Benátek
 • Ponte di Rialto - most s mnoha stánky a prodejci
 • Galerie Dell’accademia - obsahuje největší sbírku benátského umění

Benátské čtvrti

 • Cannaregio - klidnější čtvrť, židovské centrum Benátek
 • Castello - nejrozlehlešjší a nejbohatší ze čtvrtí
 • San Marco - srdce Benátek, hotely, restaurace a historické stavby
 • Dorsoduro - umělecké centrum, nachází se zde Accademia
 • San Polo - velmi populární pro svůj bohatý noční život
 • Santa Croce - velmi klidná a odpočinková čtvrť
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011