Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Poznávací zájezd Londýn

Poznávací zájezd Londýn

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Velká Británie   Lokalita: Londýn

Londýn, centrum celé Británie, které každý týden láká tisíce nových návštěvníků. Bohatá historie, unikátní atmosféra a místa spjatá s důležitými událostmi v evropské historie. Rozhodně místo, které by měl každý alespoň jednou navštívit.

Historická část Londýna

Všechna londýnská zákoutí a památky v sobě nesou nejen historický nádech, ale i část příběhu. S každou památkou je spjata historická událost.

Nejnavštěvovanějším místem je Buckinghamský palác. Láká nejen architektonickou hodnotou, ale i prohlídkami vnitřních prostor a pravidelnými přehlídkami na nádvoří.

Symbolem celého města je Big Ben – veliký zvon, hned vedle parlamentu. Nejlepší pohled se nabízí z prostranství za Temží. V přímé blízkosti se nachází zvedací most Tower Bridge.

Moderní část

Od Tower Bridge se můžete vydat na krátkou procházku k London Eye.

Obrovské ruské kolo, které vás vynese nad střechy celého města a nabízí unikátní pohled až na vzdálenost několika desítek kilometrů. Při plánování si ovšem vyčleňte dostatek času – tato atrakce je velmi populární a na vstup se někdy čeká i hodinu.

Další zajímavá místa jsou už notoricky známá – Muzeum voskových figurín, Muzeum Sherlocka Holmese a spousty a spousty dalších míst, které se nacházejí právě jen v Londýně.

Historická tvář

  • Big Ben - Světoznámý zvon z mnoha fotografií
  • Buckinghamský palác - Sídlo britské královny
  • Tower Bridge - Zvědací most přes Temži
  • Katedrála Sv. Pavla - Majestátní historická katedrála
  • Tower of London - Starobylý hrad s korunovačními klenoty

Moderní tvář

  • London Eye - Vyhlídkové kolo, nejnavštěvovanější atrakce
  • London Dugeon - Dům hrůzy, strašidelné londýnské muzeum
  • Fish & Chips - Velmi oblíbené anglické jídlo
  • Madame Tussauds - Muzeum voskových figurýn
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011