Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Poznávací zájezd Anglie

Poznávací zájezd Anglie

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Velká Británie   Lokalita: nerozhoduje

Anglie představuje největší část Velké Británie. Návštěvníci této země jako konečnou destinaci nejčastěji volí hlavní město – Londýn. Ideální místo na eurovíkend nebo kratší dovolenou.

Historie a památky

Nemusíme se rovnou vydávat do starobylého centra. Kousek stranou leží Tower of London. Starobylý hrad, kde jsou uloženy a střeženy britské korunovační klenoty. Původně byl hrad založen pro obranu Londýna a některé prvky můžete obdivovat až do dnešních dnů.

V samém srdci leží tolik známý Big Ben. Mnoho návštěvníků má toto jméno spojeno s vysokou věží a hodinami, i když se jedná o jméno obřího zvonu.

V těsné blízkosti se nachází i britský paralament a Tower Bridge – zvedací most přes řeku Temži.

Katedrála Svatého Pavla je druhou největší křesťanskou stavbou Evropy. Své návštěvníky zaujme impozantní kopulovitou střechou a je velmi oblíbená díky jednoduché dostupnosti – její návštěva lze zvládnout během krátké procházky po okolí centra.

Zajímavá místa a zábava

Zajímavých a úchvatných míst je po celém Londýnu více, než kolik vůbec může návštěvník stihnout navštívit.

Velmi slavný Hyde Park s překrásnou přírodou a blízké muzeum Sherlocka Holmese. V blízkém sousedství se nachází i Muzeum voskový figurýn, kde naleznete voskové zpodobnění většiny světově slavných postav.

Z ostatních míst jen zmínkou – Greenwich, Notting Hill, centrum nočního a bohémského života Soho , Chinatown a mnohé další. Londýn se určitě vyplatí navštívit. Odvděčí se neuvěřitelnou dávkou úžasných zážitků a příjemně strávené dovolené.

Historická tvář

  • Big Ben - Světoznámý zvon z mnoha fotografií
  • Buckinghamský palác - Sídlo britské královny
  • Tower Bridge - Zvědací most přes Temži
  • Katedrála Sv. Pavla - Majestátní historická katedrála
  • Tower of London - Starobylý hrad s korunovačními klenoty

Moderní tvář

  • London Eye - Vyhlídkové kolo, nejnavštěvovanější atrakce
  • London Dugeon - Dům hrůzy, strašidelné londýnské muzeum
  • Fish & Chips - Velmi oblíbené anglické jídlo
  • Madame Tussauds - Muzeum voskových figurýn
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011