Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Eurovíkend Neapol - Poznávací zájezd

Eurovíkend Neapol - Poznávací zájezd

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Itálie   Lokalita: Neapol

Neapol, třetí největší město Itálie, je typickou tváří italské kultury ve všech ohledech - historie spojená s křesťanstvím, tradiční italská kuchyně a umění spojené s velikány jako Rafaelo.

Co v Neapoli rozhodně navštívit

Z pohledu historických památek mají nejširší zastoupení kostely a hrady. Na vrcholku Volmero leží přepkrásná pevnost Castel Sant´Elmo. Ideální cíl procházky, zakončené překrásným výhledem do okolní krajiny. Velmi oblíbené jsou i pevnosti Castel dell´Ovo a Castel Nuovo.

Kostely patří k Neapoli stejně neodmyslitelně jako Koloseum k Římu - jedná se o město s největším počtem bohoslužebných chrámů na světě. Průvodce radí nenechat si ujít především kostel San Lorenzo Maggiora, klášter Santa Chiara a Neapolský dóm, který se někdy oficiálně označuje jako katedrála San Gennaro.

Neapol, umění a umělci

Původně lovecký zámeček, nyní Museo a Parco di Campodimonte, postavený v 18. století, nabízí největší italské velikány. Mezi přední zástupce, kteří zde mají svá díla, patří Tizian, Rafaelo, Michelangelo a Botticelli.

Divadlo svatého Karla, Teatro di San Carlo, je nejstarší fungující operní dům v celé Itálii. Svým starobylým vzhledem uchvátí i ty, kteří nepatří mezi milovníky opery.

Pro odpočinek potěší i trocha zábavy. Přímo v Neapoli se nachází i nejstarší akvárium v Evropě - L´Acquario.

Skutečná italská kuchyně

To co je považováno za italskou kuchyni ve skutečnosti pochází přímo z Neapole. Díky poloze u moře jsou místní kuchaři specialisté na pokrmy z mořských plodů. V každé restauraci nabízejí nepřeberné množství druhů těstovin a pravou italskou pizzu.

Neapol a sopka

V okolí Neapole se nacházejí rovnou dvě známá místa, spojená s blízkou sopkou. Pompeje a Herculaneum, které byly před více než 2000 lety zavaleny erupcí sopky Vesuv.

Neapol, bezpečnost a lidé

Neapol si na dobrou pověst nepotrpí. Ve spojistosti s Neapolí se mluví o okrádání turistů a nepořádku v ulicích. Ve skutečnosti je bezpečnost na stejné úrovni jako v ostatních částech Itálie a i celé Evropy. Místní lidé jsou velmi ochotní a turistům rádi poradí - své město milují.

Historická tvář

  • Duomo San Gennaro - Katedrála z 12. století
  • San Domenico Maggiore - Gotický kostel z 13. století
  • Castel Nuovo - Bývalá královská rezidence
  • Monteoliveto - Starobylý kostel z 13. století
  • Museo Nazionale di San Martino - Vojenská kasárna
  • San Gregorio Armeno - Kostel s nádhernými freskami

Moderní tvář

  • Mořská kuchyně - Díky poloze u moře jsou italové odborníci
  • Italské víno - Přímo z italských vinic
  • Mírné počasí - Teplo v létě i zimě
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011