Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Eurovíkend Londýn - Poznávací zájezd

Eurovíkend Londýn - Poznávací zájezd

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Velká Británie   Lokalita: Londýn

Londýn, hlavní město Velké Británie, patří mězi jednu z nejnavštěvovanější destinací při krátkých víkendových zájezdech - eurovíkendech. Může se pyšnit spoustou historických míst, unikátní atmosférou a nespočtem odpočinkových zábavných aktivit.

Poznáváme historii Londýna

Pro návštěvníky, kteří se vydali do Londýna především za památkami, město nachystalo jednu novinku - London Pass. Po zakoupení platí jako vstupenka na většinu londýnkých památek a vyjde značně levněji, než platit vstupné jednotlivě. Další výhodou je přiložená mapka, s označením všech památek Londýna. K zakoupení je ve všech informačních střediscích.

Hlavní dominantou a symbolem města je majestátná zvonice se zvonem Big Ben. V přilehlé části se nachází britský parlament, do kterého se lte vypravit v rámci exkurze. Přímo před parlamentem se nachází i neméně známý Tower Bridge - zvedací most přes řeku Temže. Další vhodnou zastávkou může být Buckinghamský palác, který je sídlem královny. I přesto se lze vydat do interiérů a prohlédnout si část přístupnou pro veřejnost. Velikým lákadlem je každodenní přehlídka, na kterou před palácem čekají tisíce turistů. Trafalgarské náměstí je po Picadilly Circus nejznámějším náměstím Londýna. Přímo v jeho středu se nachází Nelsonovův sloup, obklopený velikou fontánou a sochami lvů.

Moderní a zábavný Londýn

Tolik známé Muzeum voskových figurýn se nachází ve velmi rušné uličce, plné stánků se suvenýry a pouličními prodejci, Marylebone Road. Jedinou překážkou může být vstupné, které je skutečně vysoké.

Pokud chcete poznat celé dějiny a vývoj Londýna v trochu strašidelné atmosféře, jistě si najděte čas na Dům hrůzy - London Dugeon. Poznáte tak na vlastní kůži historii Jacka Rozparovače, veliký požár Londýna, který zničil jeho velikou část nebo i období, kdy Londýn postihnul mor.

Milovníci historie si jistě nenechají ujít ani prohlídku staré válečné lodě, která kotví u břehu Temže. V jejích útrobách je k vidění vše v původním stavu a jsou zde dokonce i od skutečnosti neroznatelné figurýny, které znázorňují běžný život na lodi.

Krásné odpoledne lze strávit i během okružní poznávací jízdy v jednom z typických červených autobusů Double Decker Bus. Turisty proveze po všech známých místech a za doprovodu průvodce se seznámíte se všemi zajímavostmi Londýna.

Jako další zpěstření eurovíkendu může posloužit muzeum Sherlocka Holmese případně krásná procházka a odpočinek v Hide Parku.

Londýn jako žádné jiné město

Kdo již někdy byl v Londýnu jistě potvrdí, že se jedná o jedinečné město. Británie má svoji vlastní typickou kuchyni, svůj humor, architekturu i historii, jako žádná jiná země na světě. Díky tomu se každý týden stává cílem tisíců návštěvníků.

Historická tvář

  • Big Ben - Světoznámý zvon z mnoha fotografií
  • Buckinghamský palác - Sídlo britské královny
  • Tower Bridge - Zvědací most přes Temži
  • Katedrála Sv. Pavla - Majestátní historická katedrála
  • Tower of London - Starobylý hrad s korunovačními klenoty

Moderní tvář

  • London Eye - Vyhlídkové kolo, nejnavštěvovanější atrakce
  • London Dugeon - Dům hrůzy, strašidelné londýnské muzeum
  • Fish & Chips - Velmi oblíbené anglické jídlo
  • Madame Tussauds - Muzeum voskových figurýn
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011