Můžete vyzkoušet naše partnery, kteří se specializují na poznávací a pobytové zájezdy. Pokud chcete ušetřit, vydejte se místo na leteckou dovolenou na autobusové zájezdy, které se pořádají po celé Evropě. Největším lákadlem je zájezd autobusem do Chorvatska a případně i velmi oblíbený zájezd autobusem do Itálie. Nabídka je široká.

Eurovíkend Brusel - Poznávací zájezd

Eurovíkend Brusel - Poznávací zájezd

Pro zobrazení zájezdů zvolte

Země: Belgie   Lokalita: Brusel

Brusel je v našich myslích uložen jako centrum Evropské unie, město s vyjímečnou architekturou, výbornou belgickou kuchyní a pivem, spoustou památek a možná i soškou Čurajícího chlapečka.

Výtečná kuchyně a pivo

Výčet unikátních pokrmů, pocházejících z Belgie, je skutečně dlouhý. Pro příklad pralinky, dorty a čokoláda. Nebo belgické pivo. Pokud budete chtít ochutnat nejlepší kvalitu můžete se vydat do příznačně pojmenovaného Beer Temple. Naopak nejvíce tradičních restaurací se nachází v dolní části Bruselu - v okolí hlavních bulvárů. Výborné restaurace se nacházejí Královské čtvrti v okolí Louizapoortu nebo i Naamsepoortu a De Zavel. Z restaurací nelze nejmenovat restauraci Café du Vaudeville a Chez Leon.

Památky a historická místa

Při návštěvě Bruselu se jistě nevyhnete návštěvě historického centra Grand-Place - které je skutečně úchvatné. Často je označováno jako jedno z nejkrásnějších historických center světa. Celá tato část navštěvována především turisty a na obyvatele Brusel zde narazíme jen velmi zřídka. Tomu odpovídají i dokonalé služby od restaurací a hotelů až po krámky a butiky pro nakupování. V celém centru se mísí a doplňuje gotika, renesance a baroko.

Z gotických budov by rozhodně nikdo neměl vynechat překrásnou katedrálu sv. Michala. Při vstupu do budovy vás jistě zaujmou barevná zdobená okna, která dotvářejí romatickou a tajemnou atmosféru katedrály.

Jedním z velmi známých symbolů Bruselu je veliký model molekuly - Atomium. Na ten lze narazit v parku Expositions, na kterém se nachází již od světové výstavy v roce 1958.

Příjemným výletem do okolí Bruselu je návštěva slavného bojiště Waterloo, kde se odehrála poslední Napoleonova bitva. Leží necelých 18 kilometrů od centra a jeho slavnou historii připomíná monument Butte du Lion.

Doprava v Bruselu

Při eurovíkendu bude jistě potřeba i doprava. K tomu se výborně hodí městká hromadná doprava - tři trasy podzemních tramvají a dvě trasy metra, které se navzájem křižují. Vstupy do metra lze lehce rozeznat pomocí velikého písmene M.

Symbol Bruselu

Za symbol bruselu a zároveň jednu z nejslavnějších fontán lze považovat Manneken Pis - sošku Čurajícího chlapečka. Mnohé návštěvníky překvapí jeho velikost - 60 centimetrů. V blízkém muzeu se nachází i jeho sbírka více než 800 krojů.

Historická tvář

  • Manneken Pis - "čurající chlapeček"
  • Náměstí Grote Markt - historické centrum
  • Trhy Grote Zavel - navštíví naprosto každý turista
  • Hortovo muzeum - shrnující celou historii

Moderní tvář

  • Nakupování - především trhy
  • Kuchyně - výborné bruselské restaurace
  • Architektura - futuristické budovy
  • Pivo - nespočet pivovarů
VikendovaDovolena.cz - Dovolená Maledivy - Zájezdy - Levné Last Minute Zájezdy
2009 - 2010 - 2011